Razgledanost

Vprašanja na tosemjaz.net.
Chacha
Objave: 40

Razgledanost

ObjavaNapisal Chacha » 29 Dec 2018 12:26

Pozdravljeni!
Zanima me, kaj je to široka osebna razgledanost?
Lp
Wzo

Re: Razgledanost

ObjavaNapisal Wzo » 29 Dec 2018 22:05

Tu je ko mas oci odprte
MsTina

ObjavaNapisal MsTina » 06 Jan 2019 17:56

Ojla,

Zame je razgledanost zelo pomembna lastnost pri ljudeh, zelo težko se razumem/povežem z ljudmi ki bi jih jaz označila za 'nerazgledane' zato bom rekla tako: Zame razgledanost ne pomeni da vse veš, da si grozno pameten, da konstantno spremljaš novice/aktualne dogodke, da si z vsem na tekočem itd. Zame razgledanost pomeni da si se sposoben z komerkoli pogovarjat o čemerkoli in držat nek nivo pogovora. Se pravi da ne odgovarjaš samo z besedami kot so: mhm, da, zanimivo, prvič slišim, ok ipd. Pomeni da podaš svoje mnenje (relevantno na temo) in ga utemeljiš.

Upam da ti moj odgovor kakorkoli pomaga, ipak gre samo za moje mnenje in moje izkušnje. Za koga drugega razgledanost vrjetno nima enake definicije

Vse dobro želim,
Tina
Uredništvo
Pošlji ZS
Pošlji e-pošto

Uredništvo » 09 Jan 2019 19:46

Odgovor svetovalke

Pozdravljena,

menim, da si vsak človek nekoliko po svoje razlaga pojem splošne razgledanosti.

Sicer pa gre pri splošni razgledanosti verjetno za to, da ljudje okoli nas in družba pričakujejo, da imamo nekaj osnovnega znanja oz. informacij o različnih področjih. Torej ne gre samo za znanje, ki se tiče nas neposredno, našega dela in področij, ki nas zanimajo, ampak širše.

Pogovarjati se naj bi znali tudi z ljudmi, s katerimi sicer nimamo istih želja in ciljev v življenju.

Nekateri bi morda pogojevali, da imajo splošno razgledani ljudje višjo stopnjo izobrazbe, vendar menim da to ni merilo splošne razgledanosti. Po drugi strani pa verjamem, da ljudi, ki jih lahko označimo za bolj splošno razgledane, zanima veliko stvari, oz. različnih tem, o katerih pridobivajo informacije in znanje po različnih poteh: iz knjig, preko televizije, od drugih ljudi...

Vsekakor pa je za navezovanje novih stiskov zelo zaželjeno, da imamo vsaj osnovno splošno razgledanost.

Lp, Gaja
Gaja Pattzelt, univ. dipl. pedagoginja