Srednja

Vprašanja na tosemjaz.net.
Lenuh

Srednja

ObjavaNapisal Lenuh » 16 Maj 2018 20:00

Hoj sem 8. razred drugo leto se že moram vpisati na srednjo šolo ampak zame to ni tako lahko sem ena tistih, ki še ni odkrila svojega talenta in ni nadarjena v ničemer (DO ZDAJ). Vem pa 1 stvar da ne grem na gimnazijo, ker se mi zdi da ti ta vzame veliko časa in ne moraš uživati svojih najsniških let. No ko pomislim se mi zdi da sem zelo čustvena in da znam nekako zlagati besede skupaj ampak tega nihče ne ve ker se ne družim z veliko ljudi in sem bolj sramežljiva. Zelo rada bi šla na turistično šolo ampak mi ne gredo jeziki in to pokvari veliko mojih načrtov (ampak res moji jeziki so zelo slabi bolj se najdem v matematiki in biologiji ampak to pa me ne zanima toliko da bi šla naprej za to). Imam pa majhen hobi frizeranje ampak ni šole v bližini. Zelo rada bi šla tudi v kozmetično ampak se ne ličim ker me je sram vprašati starše za ličila (mislita da sem premlada in tako izgubim veliko prakse). V 14 letih življenja še nisem odkrila kaj me veseli zaradi tega ko me je sram! Prosim kaj naj naredim vsi me sprašujejo kam grem naprej ampak nimam pojma in niti ne vidim se nikjer v prihodnosti ko pomislim na to je sama tema!
Uredništvo
Pošlji ZS
Pošlji e-pošto

Re: Srednja

Uredništvo » 17 Maj 2018 12:00

Odgovor svetovalke

Pozdravljena.

Težko ti pomagam, če sama ne veš kaj te veseli. Mislim da živimo v taki dobi, ko lahko dobiš marsikatero informacijo na spletu ali kje drugje. Pobrskaj malo po različnih poklicih in kako se izvajajo. Potem poglej kje so šole in kako izgleda predmetnik. Morda boš opazila da ima kakšna šola te predmete, ki te zanimajo. Žal pa ti moram povedat, da povsod boš morala vložiti trud, ne glede na to, da ne bo gimnazija. Zato ti predlagam, da se pozanimaš o predmetnikih na različnih šolah in morda tako ugotoviš, kaj ti je zanimivo. Pomembno je, da te bodo predmeti zanimali in se jih ne boš učila z odporom. Dalje pa lahko imaš več kombinacij.

Veliko uspeha pri iskanju.

Lep pozdrav,
Dorotej Vodopivec, mag. psih.
Doroteja Vodopivec, mag. psihologije