lgbt najstnistvo

Vprašanja na tosemjaz.net.
Queergurl

lgbt najstnistvo

ObjavaNapisal Queergurl » 25 Apr 2018 22:02

Pozdravljeni!
Stara sem 15, in imam rada punce.
Cisto tako, lahko se napise ampak vsa custva v menk tezko razumem.
Kako? Zakaj? A ne bi blo lažje ce bi mela rada fante? Ampak ne gre.
Najvecji strah v meni poleg tega da povem starsem je to, da vse punce ki mi bodo vsec, nebojo enake kot jaz.
kitty+
Objave: 3

Re: lgbt najstnistvo

ObjavaNapisal kitty+ » 27 Apr 2018 14:08

Ojla, ne skrbet, prvo povej staršem, dobi jih v 'pravem' momentu, in jim razloži.
To si ti, naj te ne bo strah, bodo že mogli prej ali slej sprejeti to ;).
Si se že kdaj prav zaljubila/ si zaljubljena, da te je strah da starši ne bojo zadovoljni s tvojim parom?
Kitty :D
Uredništvo
Pošlji ZS
Pošlji e-pošto

Uredništvo » 05 Maj 2018 18:48

Odgovor svetovalke

Pozdravljena.

Hvala, da si zbrala pogum in "spregovorila" na forumu. Pomemben korak si naredila že s tem, ko si svoja čustva priznala in se jih trudiš sprejeti sama pri sebi, čeprav ugotavljaš, da vseh še ne razumeš. Lahko te pomirim, da čustveno zmedo v večji ali manjši meri doživlja večina tvojih vrstnikov. To je značilnost obdobja, v katerem se mladi "iščete" in gradite svojo identiteto.
Razumem tvoj strah, da bi spregovorila s starši. Težko naprej veš, kako bodo reagirali. Morda bodo najprej šokirani in bodo potrebovali nekaj časa, da sprejmejo realnost, ki si je verjetno niso predstavljali. Verjetno lahko to razumeš, saj tudi tebe ta čustva begajo. Za pogovor izberi miren trenutek, ko boste imeli vsi dovolj časa.

In še tvoja skrb glede iskanja punce. Verjetno je tvoja izbira resnično manjša, ampak to še ne pomeni, da med njimi ni prave zate. Sicer pa je v življenju vsakega izmed nas izziv, da najdemo "pravega" partnerja.
Ne razmišljaj preveč o prihodnosti, poslušaj se in zaupaj svojim čustvom.

Vse dobro ti želim,
Janja Mišič, univ. dipl. psih.
Mar

ObjavaNapisal Mar » 12 Maj 2018 21:25

Zdravo.
Mogoce ti bo v pomoc, da gres na parado ponosa, kjer se bos srecala z ljudmi, ki imajo podobne izkusnje in ti svetovali. Spoznal pa bos tudi dobre prijatelje z enako spolno usmerjenostjo.
Vse dobro❤
Lp