Hujšanje

Vprašanja na tosemjaz.net.
Vadbe

Hujšanje

ObjavaNapisal Vadbe » 05 Nov 2017 09:08

Živijo!
Včeraj sem se tehtala stara sem 12,visoka sem 148cm in tehtam neverjetnih 57 kg.ob tej teži sem se zamislila da bom mogla hunšat.pijem samo vodo je 5X na dan manjše obroke ter zdrave.sedaj delam 120 trebušnjaki na dan.mi lahko svetujete kakšne vaje za noge in trebuh
Vadbe

Re: Hujšanje

ObjavaNapisal Vadbe » 09 Nov 2017 16:17

Zakaj mi neodgovorite
Uredništvo
Objave: 36555

ObjavaNapisal Uredništvo » 10 Nov 2017 10:28

Pozdravlena,
tvoje vprašanje smo že posredovali našemu svetovalcu - športnemu psihologu, ki bo nanj v kratkem odgovoril.

Lep pozdrav iz uredništva.
Uredništvo
Objave: 36555

ObjavaNapisal Uredništvo » 13 Nov 2017 08:36

Odgovor svetovalca

Pozdravljena,

pri starosti 12 let se tvoje telo še razvija. Nikakor se ne smeš preveč ukvarjati s številko, ki jo pokaže tehtnica. To da piješ vodo je super, naj tako ostane. Tudi obroki so boljši, če so preko celega dneva. 120 trebušnajkov pa ne bo naredilo bistvene razlike. Veliko bolje bi bilo, če bi bil trening celosten. To pomeni nekaj kar bo aktiviralo celo telo. Razumeti moraš, da telo pač shrani maščobo nekam v podkožje. Nekaterim bolj v noge, drugim v rit ali kam drugam. Ko pa se maščoba porablja, se porablja ne glede na to kje na telesu je. Zato je nespametno, da aktiviraš dokaj majhne mišice na trebuhu in računaš na drastično razliko. Če boš delala težje vaje z večjimi mišičnimi skupinami, sklece, izpadni koraki, počepi, skoki, sklece, potegi itd... bo aktivirano več mišične mase, kot samo trebušne mišice in te mišice bodo porabile več maščobe.

Lep pozdrav,
Mito Šinkovec, profesor športne vzgoje