Depresija?

Vprašanja na tosemjaz.net.
enpac123

Re: Depresija?

ObjavaNapisal enpac123 » 17 Okt 2017 23:07

Jazverjamem,

sem ze mislil da je debata zakljucena, ko pa po tolikem casu grem se enkrat pogledati mojo temo pa vidim, da je se en odgovor, ki ga nisem videl.

Hvala za tole zgodbo, ampak jaz mislim, da imas ti tako ogromno sreco, da je nemogoce reci, da lahko tudi mene caka nekaj boljsega. Mogoce sem pa ravno jaz tisti, ki ne bom imel tako lepega zivljenja, kot ti. Kakorkoli. Ce si tako dobra oseba in tako rada delis nasvete, bi se lahko kar spoznala. Ker jaz se zmeraj ne vem kaj naj, sem cisto izgubljen. Ne vem kaj bi rad sploh. Nisem vesel v zivljenju. Ce se ne bo nekaj naredilo, da se to ustavi, bo sola tista ki bo nastradala in bo skoda ze prevelika, da bi jo lahko popravil, kar pomeni, da ne bom delam mature in lahko tudi na druge stvari kar pozabim. Trenutno se peljem direktno v to smer ker sem zgubil kompas in ne vem kaj naj.

Upam, da bos se videl tale odgovor.
jazverjamem
Objave: 334

ObjavaNapisal jazverjamem » 18 Okt 2017 18:14

Jolo :)

Seveda spremljam vse teme, ki sem jim kdaj dodal svoj prispevek. Bolj sem se bal, da ti ne boš uspel videti mojega odgovora.

Govoriti o sreči je zelo relativno. Niti matematično se ne izide, da bi imel posameznik tolikšno, kaj šele v praksi. Zdi pa se mi, da si popolnoma zgrešil bistvo mojega sporočila.

Namreč. Nisem pisal o sreči. Preberi še enkrat. Pisal sem o dogodkih, ki so se mi zgodili. Zagotovo se ne bodo nikomur ponovili enaki in zagotovo se ne bodo meni vrnili. Gre za odnos do življenja. Praviš, da je nemogoče reči, da tebe čaka nekaj boljšega. Res. Zelo brezupno je upati, da nas jutri čaka nekaj boljšega, ko pa vemo, da nas najverjetneje ne bo. Kaj pa je to boljše?
Morda pa zaradi sebe in svojega "upanja", da se bo nekaj premaknilo, ne vidiš več kaj se dejansko dogaja okrog tebe. Ni narobe, če si nezadovoljen z dejanskim stanjem. Narobe je, da si nezadovoljen z dejanskim stanjem, vztrajaš na istem mestu in upaš, da se ti bo "nekaj" premaknilo v tvojem življenju.
Pa ti še enkrat povem. Ne bo se. Zakaj bi se? Obstal si. Takrat se nič ne premika. Na tebi je, da se začneš ponovno "premikati" in živeti v življenju.

In ni res, da rad delim nasvete. Napisal sem že, da povem svoje mnenje tam, kjer mislim, da je potrebno in verjamem, da lahko mojega mnenje nekaj spremeni. Še zdaleč pa ni na meni, da je potrebno moje mnenje upoštevati in sprejeti.

Kar pa se tiče tvojega vabila, da se spoznava. Zelo sem vesel, da si v meni našel točko in v sebi željo o tem, da se spoznava. Ti pa moram povedati, da ne prakticiram tega. Stvar zame ni pristna. Ni mi všeč. In to je OK.

Me pa boš vedno našel v življenju. Najprej pa sebe.

Lepo vse imej,
jazverjamem
enpac123

ObjavaNapisal enpac123 » 08 Nov 2017 16:30

Jazverjamem,

haha sem se enkrat pozabil na tale forum, toliko drugih stvari, da ti gre iz glave enostavno. No zdaj sem se spomnil, da sem ti takrat se nekaj napisal in vidim, da sem dobil odgovor.

Kakorkoli ze, vse kar govoris se zdi logicno in prav, ampak jaz ne vem kaj naj naredim da bo tudi tako. Ne vem kako naj razlozim sploh. To so meni samo besede vse, da bom tako tudi razmisljal in delal pa ne vem vec kaj naj naredim. Pri programu je to enostavno, samo kodo napises, da bo to program znal uporabljati. Mah, saj sploh ne vem vec kaj bluzim. Mislim, da bos razumel kaj hocem reci.

Glede srecanja te razumem, se mi je ze takoj zdelo, da ne bos za to. Pa sem vseeno za hec vprasal.
jazverjamem
Objave: 334

ObjavaNapisal jazverjamem » 10 Nov 2017 22:06

Jolo:D

Samo da veš, da sem prebral tvoj odgovor.

Saj nisi program :D Sam imaš kodo za srečo.
jazverjamem