Utrip?

Vprašanja na tosemjaz.net.
Chacha
Objave: 28

Utrip?

ObjavaNapisal Chacha » 13 Jul 2018 13:56

Hej hoj!
Pred nekaj dnevi sem opazla da mi na mojem levem kolenu zacne tak "utripat" tak kot da bi mi srce utripalo v kolenu (vem da se cudno slisi) ta utrip se mi pojavi priblizno 6krat na dan in ce gledamo koleno-levo zgoraj. In ja ta utrip cutim ko se zacne pa tudi ce pogledam koleno se vidi ta utripa in ce s dvema prstama pritisnim gor prav cutim da mi utripa. 1 utrip traja priblizno 10 sekund. Zanima me kaj je to, zakaj se pojavlja, ce je kaj hudega in ce se da mogoce to tak resit...aja pa se nic ne ukvarjam s sportom tak da od cesa takega nemore bit samo hodim sedim lezim in hodim po stopnicah... Hvala ze vnaprej za odgovorr in se opravicujem za nepravilen izraz utrip samo nevem s katero drugo besedo bi opisala to čudo..
Uredništvo
Pošlji ZS
Pošlji e-pošto

Re: Utrip?

Uredništvo » 16 Jul 2018 13:32

Odgovor svetovalca

Živjo!

Se še pojavlja?
kaj bi to blo.... mmm. take stvari je dobro videti, ker kot si sama ugotovila je opisat take spremembe na telesu precej zahtevna reč.
Sicer po napisanem mi to bolj zveni kot kakšna mišična fascikulacija.
Mogoče kot to na posnetku? https://www.youtube.com/watch?v=rqJV1U5L9lo

Lep pozdrav,
Miljen Vidaković, dr.med.,
specializant družinske medicine
Chacha
Objave: 28

ObjavaNapisal Chacha » 16 Jul 2018 16:45

Pozdrav! Ja točno tako je videti kot na posnetku.
Uredništvo
Pošlji ZS
Pošlji e-pošto

Uredništvo » 18 Jul 2018 13:30

Odgovor svetovalca

Navaja se, da se to lahko zgodi po naporu - če je temu predhodilo daljše obdobje neaktivnosti. Pomanjkanje magnezija, poškodbe. Možni so tudi drugi vzroki.
Predvsem je za pregled pri zdravniku, če to traja dlje časa (več tednov) in zajame več mišic, sicer pa ni nič iz tega.

Lep pozdrav,
Miljen Vidaković, dr.med.,
specializant družinske medicine